mapa strony | ważne dokumenty | polecane linki

47 Międzynarodowy Zlot PTSM „Turystyka i Ekologia 2016” w Ustroniu

Dziesięcioosobowa grupa trampów ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej, członków Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych uczestniczyła w zlocie PTSM w Ustroniu.

Głównym celem zlotu było poznawanie walorów krajoznawczych Beskidu Śląskiego oraz integracja młodzieży zainteresowanej górską turystyką pieszą. Każdego dnia Zlotu odbywały się wycieczki piesze połączone ze zwiedzaniem miejsc atrakcyjnych pod względem krajoznawczym i przyrodniczym. Ponadto uczniowie wzięli udział w wycieczce autokarowej do Wisły i Cieszyna. Największą atrakcję stanowiła wizyta w Domu Zdrojowym w Wiśle, w którym podziw wzbudziła wykonana z białej czekolady okazała figura Adama Małysza.

Zlot przyczynił się w znacznym stopniu do popularyzacji wiedzy o kulturze regionu, historii i walorach turystyczno-krajoznawczych Beskidu Śląskiego.

Udział naszej drużyny w zlocie w części został sfinansowany ze środków, które uzyskaliśmy z Gminy Miejskiej Biała Podlaska

© 2009-2016 PTSM Oddział w Białej Podlaskiej. Wszystkie prawa zastrzeżone.
strona odwiedzona 77731 razy