mapa strony | ważne dokumenty | polecane linki

42 Ogólnopolski Zlot PTSM w Ustroniu - 2011

Zespół Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych powrócił z 42 Ogólnopolskiego Zlotu PTSM „Turystyka i Edukacja 2011” z bardzo dobrymi rezultatami. Zlot odbył się w dn. 27.06-02.07.2011r. w Ustroniu i był jedną z centralnych imprez turystycznych dla młodzieży i nauczycieli, którym bliskie są idee turystyki. Uczestniczyło w nim 120 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z różnych miejscowości Polski. Organizatorem imprezy był Zarząd Główny PTSM w Warszawie.

Zespoły zlotowe rywalizowały ze sobą w konkursach: wiedzy ekologicznej i krajoznawczo turystycznej (zdobyto I miejsce), test kartograficzny (I miejsce), piosenki ogniskowej (II miejsce). Dużo emocji wywołały rozgrywki sportowo – rekreacyjne: tenisa stołowego (II miejsce), sudoku (IV miejsce), warcaby (I miejsce) i szachy (I miejsce).

Zespół z „trójki” zdobył I miejsce w klasyfikacji końcowej. Wręczenie uczniom pucharu i dyplomu za zwycięstwo odbyło się na terenie Międzynarodowego Schroniska Młodzieżowego PTSM „Wiecha” w Ustroniu.

Zgodnie z programem uczniowie uczestniczyli w wycieczkach autokarowych z przewodnikiem oraz pieszych po okolicy. Powodzeniem cieszyły się też dyskoteki.

Program zlotu umożliwił uczniom aktywny wypoczynek i poznanie ciekawych miejsc Beskidu Śląskiego. Młodzież przekonała się, że można uczyć się wypoczywając. Sukces w zlocie był wynikiem zaangażowania nauczyciela historii i społeczeństwa, opiekuna szkolnego koła, dr Dariusza Sikory.

© 2009-2016 PTSM Oddział w Białej Podlaskiej. Wszystkie prawa zastrzeżone.
strona odwiedzona 85300 razy