mapa strony | ważne dokumenty | polecane linki

44 Międzynarodowy Zlot PTSM „Turystyka i Ekologia 2013” w Ustroniu

Dziesięcioosobowa grupa trampów, członków Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych z bialskiej trójki, pod opieką dr Dariusza Sikory uczestniczyła w międzynarodowym zlocie PTSM w Ustroniu.

Zlot zorganizowano po raz 44 pod hasłem „Turystyka i Ekologia” w dniach 1–6 lipca 2013r. W zlocie uczestniczyło 160 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z różnych rejonów Polski.

Młodzi turyści z trójki startowali w konkursie piosenki ogniskowej i uzyskali pierwsze miejsce, w konkursie wiedzy krajoznawczo – turystycznej zdobyli pierwszą lokatę, podobnie jak w rywalizacji sportowo – rekreacyjnej. W klasyfikacji końcowej zespół z trójki zdobył I miejsce.

W trakcie zlotu młodzież brała udział w wycieczkach na Równicę i Czantorię. Największą atrakcją wycieczki do Wisły była okazała figura Adama Małysza wykonana z białej czekolady znajdująca się Domu Zdrojowym. Młodzież zwiedziła przygraniczne miasto Cieszyn, podziwiała liczne zabytki m. in. Rotundę Romańską p.w. św. Mikołaja. Impreza udała się wyśmienicie, uczestnikom dopisała piękna słoneczna pogoda. Uczniowie poznali wiele ciekawych miejsc Beskidu Śląskiego.

Udział naszej drużyny w zlocie w części został sfinansowany ze środków, które uzyskaliśmy z Gminy Miejskiej Biała Podlaska

© 2009-2016 PTSM Oddział w Białej Podlaskiej. Wszystkie prawa zastrzeżone.
strona odwiedzona 77727 razy