mapa strony | ważne dokumenty | polecane linki

31 Ogólnopolski Zlot Młodzieży PTSM „Stąd nasz ród” w Gnieźnie

W dniach 19 – 22 września 2013 roku zespół Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych ze Szkoły Podstawowej nr 3 pod opieką dr Dariusza Sikory uczestniczył w XXXI Ogólnopolskim Zlocie Młodzieży PTSM „Stąd nasz ród”, który jak co roku odbywał się w Gnieźnie. Zlot był jedną z centralnych imprez turystycznych dla młodzieży inbsp;nauczycieli, którym bliskie są idee turystyki.

Zgodnie z programem młodzież uczestniczyła w różnorodnych konkursach, które promowały wiedzę oraz zdolności plastyczne, wokalne, teatralne i sportowe. W konkursie plastycznym zdobyli oni I miejsce, w prezentacji multimedialnej „Stąd jego ród” - wyróżnienie, w konkursie piosenki turystycznej „Z muzyką raźniej” - wyróżnienie.

W trakcie zlotu uczniowie wzięli udział w wycieczkach na Ostrów Lednicki, do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego. Największą atrakcją był jednak udział w XIX Festynie Archeologicznym „Archeologia zawód czy przygoda” w Biskupinie. Uczniowie oglądali między innymi pokazy walk dawnych wojowników, uczestniczyli w warsztatach garncarstwa.

Dla wszystkich uczestników Zlot był okazją do aktywnego spędzenia wolnego czasu, poszerzenia swojej wiedzy o Szlaku Piastowskim oraz umocnienia więzi między turystami.

Udział naszej drużyny w zlocie w części został sfinansowany ze środków, które uzyskaliśmy z Gminy Miejskiej Biała Podlaska

© 2009-2016 PTSM Oddział w Białej Podlaskiej. Wszystkie prawa zastrzeżone.
strona odwiedzona 85304 razy