mapa strony | ważne dokumenty | polecane linki

II Rajd Młodzieży Szkolnej PTSM Gnojno 19-20 września 2013

W dniach 19-20.09.2013r. odbył się II Rajd Młodzieży PTSM Konstantynów- Gnojno. W rajdzie uczestniczyła młodzież z Gimnazjum im. Cypriana Norwida w Konstantynowie. Opiekunkami rajdu były: mgr Renata Grzybowska i mgr inż. Bogumiła Murawska. Organizatorem rajdu był Zarząd Oddziału PTSM w Białej Podlaskiej. Celem rajdu było zwiedzanie zabytków Janowa Podlaskiego i okolic Gnojna.

W czwartek 19.09.2013r. młodzież wyjechała rowerami spod gimnazjum udając się do Janowa Podlaskiego ( dawnej wsi Porchów, która była częścią ziemi brzeskiej Wielkiego Księstwa Litewskiego). Następnie zwiedziliśmy kościół p.w. Św. Trójcy, który imponuje swoją późnobarokową architekturą. Młodzież miała okazję zobaczyć krypty kościoła, w których złożone jest ciało biskupa Adama Naruszewicza.

Obejrzeliśmy również z zewnątrz kościół p.w. Św. Jana Chrzciciela oraz Dom Ryttów z końca XVIII w., w którym obecnie mieści się galeria autorska Macieja Falkiewicza.

Dużo radości sprawiło odwiedzenie Stadniny Koni. Następnie młodzież wraz z opiekunkami udała się rowerami do schroniska „Przystań” w Gnojnie.

W piątek złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem poświęconym powstańcom styczniowym i odwiedziliśmy kościół rzymskokatolicki p.w. Św. Antoniego. Następnie poszliśmy na spacer nad rzekę Bug podziwiać piękno nadbużańskiej przyrody.

W drogę powrotną udaliśmy się bogatsi w doświadczenia związane z naszym regionem.

Serdeczne podziękowania składamy organizatorom i opiekunom II Rajdu Młodzieży Szkolnej

II Rajd Młodzieży Szkolnej odbył się dzięki finansowemu wsparciu, które uzyskaliśmy ze Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej

© 2009-2016 PTSM Oddział w Białej Podlaskiej. Wszystkie prawa zastrzeżone.
strona odwiedzona 86296 razy