mapa strony | ważne dokumenty | polecane linki

III Rajd Młodzieży Szkolnej PTSM Gnojno 5-6 czerwca 2014

W dniach 5 – 6 czerwca 2014 roku odbył się III Rajd Młodzieży Szkolnej PTSM do Gnojna, w którym uczestniczyło 14 uczniów z koła PTSM przy Technikum ZDZ w Białej Podlaskiej.

Trasa rajdu, licząca łącznie około 80 km, przedstawiała się następująco: Biała Podlaska – Konstantynów – Gnojno – Konstantynów – Biała Podlaska.

Celem rajdu było: zapoznanie młodzieży z kulturą, historią, a także walorami turystycznymi regionu; propagowanie aktywnego wypoczynku jako walki ze stresem; wskazanie młodzieży rożnych form wypoczynku.

Wszystkie założone cele zostały w pełni zrealizowane. A ich realizacja rozpoczęła się już od wyjazdu spod szkoły o godzinie 10:00. Po dwóch godzinach jazdy uczestnicy byli już w schronisku w Gnojnie. Nie tracąc ani chwili, szybko zakwaterowali się w schronisku, zjedli obiad i ruszyli na pieszą wycieczkę w poszukiwaniu punktu widokowego, z którego podziwiali piękną panoramę Bugu, a następnie udali się na pieszą wycieczkę, szlakiem turystycznym wzdłuż rzeki. Kolejną atrakcją była przeprawa promowa na drugą stronę rzeki.

Zmęczeni jazdą i długimi spacerami wrócili do schroniska. Niektórzy mieli jeszcze siły na grę w siatkówkę, a zgłodniała cześć grupy zabrała się za rozpalanie ogniska, na którym upiekli kiełbaski.

Po ognisku wszyscy poszli spać i z samego rana, po śniadaniu, zwiedzili sąsiadujący z ośrodkiem kościół oraz cmentarz rzymsko-katolicki w obrządku prawosławnym. Około godziny 12 spakowali się, posprzątali po sobie i ruszyli w drogę powrotną do Białej Podlaskiej.

Wyjazd uważamy za bardzo udany, wiec z chęcią wyruszymy na podobny w przyszłym roku, mówią zgodnie uczestnicy wraz ze swoimi opiekunkami.

Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali legitymacje PTSM oraz pamiątkowe gadżety.

Serdeczne podziękowania składamy organizatorkom i opiekunkom III Rajdu Młodzieży Szkolnej, którymi były Pani Barbara Natora oraz Pani Katarzyna Kroszczyńska

© 2009-2016 PTSM Oddział w Białej Podlaskiej. Wszystkie prawa zastrzeżone.
strona odwiedzona 77727 razy