mapa strony | ważne dokumenty | polecane linki

45 Międzynarodowy Zlot PTSM „Turystyka i Ekologia 2014” w Ustroniu

Bardzo udanie rozpoczęła wakacje dziesięcioosobowa grupa uczniów, członków Szkolnego Koła Turystyczno - Krajoznawczego Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej, która w dniach 30.06-5.07 2014 roku uczestniczyła w ogólnopolskim zlocie PTSM w Ustroniu.

Zorganizowano go po raz 45 pod hasłem „Turystyka i Edukacja 2014”.

Młodzi turyści z trójki startowali w konkursie piosenki ogniskowej i uzyskali drugie miejsce, w konkursie wiedzy krajoznawczo – turystycznej zdobyli pierwszą lokatę, podobnie jak w rywalizacji sportowo – rekreacyjnej. W klasyfikacji końcowej zespół z trójki zdobył I miejsce. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali dyplomy, a drużyna puchar ufundowany przez Zarząd Główny PTSM. Skład drużyny: Łukasz Baranowski, Weronika Brodacka, Jakub Brojek, Jakub Karwowski, Weronika Korszeń, Marcin Michalczuk, Alicja Najdychor, Julia Patejuk, Łukasz Uss, Mateusz Uss. Uczniów do konkursów przygotowywał nauczyciel historii dr Dariusz Sikora.

W trakcie zlotu młodzież brała udział w wycieczkach na Równicę i Czantorię. Największą atrakcją wycieczki do Wisły była okazała figura Adama Małysza wykonana z białej czekolady znajdująca się Domu Zdrojowym. Młodzież zwiedziła przygraniczne miasto Cieszyn, podziwiała liczne zabytki m. in. Rotundę Romańską p.w. św. Mikołaja. Uczniowie też zdobyli punkty do odznaki turystycznej GOT. Impreza udała się wyśmienicie, uczestnikom dopisała pogoda.

Udział naszej drużyny w zlocie w części został sfinansowany ze środków, które uzyskaliśmy z Gminy Miejskiej Biała Podlaska

© 2009-2016 PTSM Oddział w Białej Podlaskiej. Wszystkie prawa zastrzeżone.
strona odwiedzona 77726 razy