mapa strony | ważne dokumenty | polecane linki

32 Ogólnopolski Zlot Młodzieży PTSM „Stąd nasz ród” w Gnieźnie

W dniach 18 - 21 września 2014 roku zespół Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych bialskiej Szkoły Podstawowej nr 3 uczestniczył w XXXII Ogólnopolskim Zlocie Młodzieży PTSM „Stąd nasz ród”, który jak co roku odbywał się w Gnieźnie. Zlot był jedną z centralnych imprez turystycznych dla młodzieży i nauczycieli, którym bliskie są idee turystyki.

Zgodnie z programem młodzież uczestniczyła w różnorodnych konkursach, które promowały wiedzę oraz zdolności plastyczne, wokalne, teatralne i sportowe. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali dyplomy. W konkursie piosenki turystycznej zdobyli oni I miejsce, w konkursie plastycznym „Lednicka panorama” – III miejsce, w konkursie „Zabawa terenowa” – III miejsce, w konkursie stroku piastowskiego – wyróżnienie. Skład drużyny: Grochala Wiktoria, Hubczuk Dorota, Kondraciuk Karolina, Łuciuk Iga, Prokopiuk Kamila. Uczniów do konkursów przygotowywali: mgr Hubczuk Edyta i dr Sikora Dariusz.

W trakcie zlotu uczniowie wzięli udział w wycieczkach na Ostrów Lednicki, do Skansenu Miniatur w Pobiedziskach. Największą atrakcją był jednak udział w XX Jubileuszowym Festynie Archeologicznym „Kamień Brąz Żelazo” w Biskupinie. Uczniowie oglądali między innymi wystawę z okazji 80 rocznicy archeologicznych prac w Biskupinie.

Dla wszystkich uczestników Zlot był okazją do aktywnego spędzenia wolnego czasu, poszerzenia swojej wiedzy o Szlaku Piastowskim oraz umocnienia więzi między turystami.

Udział naszej drużyny w zlocie w części został sfinansowany ze środków, które uzyskaliśmy z Gminy Miejskiej Biała Podlaska

© 2009-2016 PTSM Oddział w Białej Podlaskiej. Wszystkie prawa zastrzeżone.
strona odwiedzona 87283 razy