mapa strony | ważne dokumenty | polecane linki

46 Międzynarodowy Zlot PTSM „Turystyka i Ekologia 2015” w Ustroniu

Wakacje to okres pewnego rozprężenia, poluzowania dyscypliny – i słusznie, bo pozwala to dzieciom i młodzieży lepiej poznać siebie (na co mam ochotę, co lubię, co mnie interesuje?). Turystyka jest to forma rekreacji ruchowej mająca na celu zaspokojenie różnorodnych potrzeb młodego pokolenia. Dzięki niej młodzież poznaje lepiej siebie, kształtuje charakter rozwija swoje zainteresowania i zamiłowania. Pozwala też rozwijać samodzielność oraz różne umiejętności, których nie nauczy szkoła (np. radzenia sobie w różnych sytuacjach, organizowania czasu) oraz oczywiście, wypocząć.

Sukcesem zakończył się udział dziesięcioosobowej grupy uczniów, członków Szkolnego Koła Turystyczno – Krajoznawczego Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych bialskiej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej, która w dniach 29.06 – 4.07.2015 roku uczestniczyła w ogólnopolskim zlocie PTSM w Ustroniu. Zorganizowano go po raz 46 pod hasłem „Turystyka i Edukacja 2015”. Zlot był jedną z centralnych imprez turystycznych dla młodzieży i nauczycieli, którym bliskie są idee turystyki.

Młodzi turyści z „trójki” startowali w konkursie plastycznym i uzyskali pierwsze miejsce. W konkursie wiedzy krajoznawczo - turystycznej zdobyli drugą lokatę, podobnie jak w rywalizacji sportowo - rekreacyjnej i w konkursie piosenki wakacyjnej. W klasyfikacji końcowej zespół z „trójki” zdobył I miejsce.

Skład drużyny: Dębowski Szymon, Dorosz Weronika, Dzięcioł Weronika, Grzybowski Krzysztof, Karwowski Jakub, Kładź Katarzyna, Kładź Tomasz, Majewski Adrian, Rewczuk Wiktoria, Sacewicz Magdalena. Uczniów do konkursów przygotowywał nauczyciel historii dr Dariusz Sikora.

W trakcie zlotu młodzież brała udział w wycieczkach na Równicę i Czantorię. Największą atrakcją wycieczki do Wisły była okazała figura Adama Małysza wykonana z białej czekolady znajdująca się Domu Zdrojowym. Impreza udała się wyśmienicie, uczestnikom dopisała pogoda.

Udział naszej drużyny w zlocie w części został sfinansowany ze środków, które uzyskaliśmy z Gminy Miejskiej Biała Podlaska

© 2009-2016 PTSM Oddział w Białej Podlaskiej. Wszystkie prawa zastrzeżone.
strona odwiedzona 88930 razy