mapa strony | ważne dokumenty | polecane linki

VI Rajd Młodzieży Szkolnej PTSM Gnojno 19-20 czerwca 2017

W dniach 19-20 czerwca 2017 r. uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 2 wraz z opiekunami wzięli udział w rajdzie rowerowym młodzieży szkolnej PTSM do Gnojna. Uczestnicy sprawnie pokonali dystans ponad 33 km przy dobrej pogodzie.

Po dotarciu do schroniska „Przystań” w Gnojnie i spożyciu posiłku uczestnicy Rajdu ruszyli na punkt widokowy i przeprawę promową w Niemirowie. Po powrocie czekały na nich dwie gry terenowe: dzienna i nocna. Uczniowie chętnie wzięli udział w grze „Poznajemy okolicę”. Rozwiązując łamigłówki, odszyfrowując hasła i wykonując zadania praktyczne poznawali historię Białej Podlaskiej i okolic, Konstantynowa i okolic oraz historię Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych.

Wieczorem uczestnicy zostali nagrodzeni za swój wysiłek. Zarząd Oddziału PTSM w Białej Podlaskiej reprezentowany przez Waldemara Gnatowicza - prezesa, Dariusza Sikorę - wiceprezesa, Andrzeja Jaworskiego - kierownika biura oraz Mariusza Stopę – sekretarza przekazał każdemu uczestnikowi pamiątkową koszulkę z Rajdu oraz drobne gadżety turystyczne.

Na podsumowanie gier terenowych każdej ekipie, która wygrała zmagania wręczono upominki książkowe związane m.in. z turystyką regionu. Nowo przyjęci członkowie PTSM otrzymali legitymacje i informatory. Wszystko zakończyło się wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

20 czerwca ok. godz. 11.30 grupa ruszyła w drogę powrotną. Wszyscy bezpiecznie, szczęśliwi, opaleni, choć trochę zmęczeni dotarli do Białej Podlaskiej .

Serdeczne podziękowania składamy organizatorkom i opiekunkom VI Rajdu Młodzieży Szkolnej PTSM, którymi były Pani Katarzyna Kulicka oraz Pani Katarzyna Wójcik. Bardzo serdecznie dziękujemy również Panu Stanisławowi Romanowskiemu – dyrektorowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Białej Podlaskiej za okazaną pomoc oraz opiekę nad uczestnikami w czasie rajdu (z Białej Podlaskiej do Gnojna). Dziękujemy również Panu Leszkowi Zielińskiemu za opiekę nad uczestnikami w czasie drogi z Gnojna do Białej Podlaskiej.

Rajd odbył się dzięki finansowemu wsparciu, które uzyskaliśmy ze Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej.

© 2009-2016 PTSM Oddział w Białej Podlaskiej. Wszystkie prawa zastrzeżone.
strona odwiedzona 87285 razy