mapa strony | ważne dokumenty | polecane linki

44 Ogólnopolski Rajd Grunwaldzki Młodzieży Szkolnej PTSM w Krakowie (drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej)

W dniach 10-13 października 11-osobowa grupa uczniów z klasy 5c pod opieką p. Katarzyny Kulickiej wzięła udział w 44 Ogólnopolskim Rajdzie Grunwaldzkim Młodzieży Szkolnej PTSM w Krakowie.

Rajd rozpoczął się wejściem z pochodniami na Kopiec Kościuszki na wzgórzu św. Bronisławy. W kolejnych dniach uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach tj. konkursie pieśni żołnierskiej i partyzanckiej, grze terenowej w okolicach Kopca Kraka, konkursie krajoznawczym nt. ruchu krajoznawczego w Polsce, inscenizacji rewii wojskowej oddziałów Armii gen. Józefa Hallera na Błoniach Krakowskich oraz marszu na orientację na Salwadorze.

Nie zabrakło również czasu na zwiedzenie najważniejszych miejsc w Krakowie, takich jak: Kościół Mariacki, Katedra na Wawelu, smok wawelski czy Sukiennice.

W sobotnie popołudnie grupa udała się do Centrum Jana Pawła II.

Podczas uroczystości zakończenia rajdu zostały ogłoszone wyniki rywalizacji. W kategorii klas 4-6, grupa z klasy 5c zdobyła: 1 miejsce w konkursie piosenki, 1 miejsce w grze terenowej, 1 miejsce w konkursie krajoznawczym, 1 miejsce w marszu na orientację, 1 miejsce w przedstawieniu inscenizacji rewii oraz 1 miejsce w klasyfikacji generalnej, zdobywając puchar Prezydenta Miasta Krakowa Pana Jacka Majchrowskiego.

W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili zamek w Ogrodzieńcu.

Opiekunowi oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Udział naszej drużyny w rajdzie w części został sfinansowany ze środków, które uzyskaliśmy z Gminy Miejskiej Biała Podlaska.

© 2009-2016 PTSM Oddział w Białej Podlaskiej. Wszystkie prawa zastrzeżone.
strona odwiedzona 72166 razy