mapa strony | ważne dokumenty | polecane linki

40 Jubileuszowy Ogólnopolski Rajd Grunwaldzki Młodzieży Szkolnej PTSM "Przyszliśmy do Ciebie Naczelniku"

W dniach 8-11.10.2015r. odbył się w Krakowie XL Jubileuszowy Ogólnopolski Rajd Grunwaldzki Młodzieży Szkolnej PTSM. "Przyszliśmy do Ciebie Naczelniku".

Głównymi celami Rajdu było: upamiętnienie grunwaldzkiego zwycięstwa, poznanie dziejów Pomnika Grunwaldzkiego, Kopca Tadeusza Kościuszki oraz Lasku Wolskiego. Zwiedzanie Krakowa i okolic podczas Gry Terenowej, a także Marsz na Orientację, jako integracja zespołów rajdowych.

Zarząd Oddziału PTSM w Białej Podlaskiej reprezentowali uczniowie z koła PTSM w Gimnazjum w Konstantynowie, którzy wybrali się na Rajd pod bacznym okiem opiekunek Renaty Grzybowskiej i Bogumiły Murawskiej.

Młodzież uczestniczyła w konkursach, które przygotowali przedstawiciele zarządu Małopolskiego PTSM.

Pierwszego dnia odbył się konkurs "Z plecakiem i tańcem przez świat", w którym zajęliśmy II miejsce. Następnego dnia odbyła się impreza na orientację. W tej konkurencji zajęliśmy I miejsce. Tego samego dnia miał miejsce konkurs krajobrazowy związany z tematyką Pomnika Grunwaldzkiego, Bitwy pod Grunwaldem, Kopca Tadeusza Kościuszki, dziedzictwem kulturowym Krakowa oraz historią schronisk młodzieżowych w Polsce i na świecie oraz działalnością turystyczną Oddziału Małopolskiego PTSM. Nasza młodzież zajęła II miejsce. Kolejny konkurs to: Konkurs piosenki pn. "40 lat minęło..." - własne słowa na dowolną ogólnie znaną melodię. W tej konkurencji zdobyliśmy II miejsce.

W przedostatni dzień Rajdu po spotkaniu drużyn z całej Polski na Placu Jana Matejki pod Pomnikiem Grunwaldzkim przystąpiliśmy do kolejnej konkurencji: gry terenowej po Krakowie - Stare Miasto "Z 40 i 55 w tle...". Tą konkurencję zakończyliśmy na III miejscu. W konkursie plastycznym, który odbył się jako ostatni zajęliśmy I miejsce. W klasyfikacji ogólnej zdobyliśmy bardzo dobre - II miejsce.

Szczególne podziękowania Zarząd Oddziału PTSM Biała Podlaska przekazuje Pani Renacie Grzybowskiej oraz Pani Bogumile Murawskiej za organizację rajdu i opiekę nad młodzieżą.

Udział naszej grupy w zlocie w części został sfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

© 2009-2016 PTSM Oddział w Białej Podlaskiej. Wszystkie prawa zastrzeżone.
strona odwiedzona 85303 razy