mapa strony | ważne dokumenty | polecane linki

46 Ogólnopolski Rajd Grunwaldzki Młodzieży Szkolnej PTSM w Krakowie

W dniach 13-16 października 2022 r. drużyna Szkolnego Koła PTSM ze Szkoły Podstawowej nr 3 im Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej uczestniczył w 46 Ogólnopolskim Rajdzie Grunwaldzkim Młodzieży Szkolnej PTSM.

Rajd rozpoczął się wejściem z pochodniami na Kopiec Kościuszki na wzgórzu św. Bronisławy. W kolejnych dniach uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach tj. konkursie piosenki o Krakowie, grze terenowej „Z historią za pan brat”, konkursie krajoznawczym, inscenizacji wydarzeń historycznych oraz marszu na orientację.

Nie zabrakło również czasu na zwiedzenie najważniejszych miejsc w Krakowie, tj.: :Kościoła Mariackiego, Katedry na Wawelu, smoka wawelskiego czy Sukiennic.

Podczas uroczystości zakończenia rajdu zostały ogłoszone wyniki rywalizacji. W kategorii klas 4-6 drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 zdobyła: 1 miejsce w klasyfikacji generalnej, 1 miejsce w grze terenowej, 1 miejsce w konkursie krajoznawczym, 1 miejsce w marszu na orientację, 1 miejsce w przedstawieniu inscenizacji wydarzeń historycznych oraz 3 miejsce w konkursie piosenki, zdobywając puchar Prezydenta Miasta Krakowa Pana Jacka Majchrowskiego.

W pamięci zostały miłe wspomnienia, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz zdobyta wiedza o Małopolsce.

Opiekunom Pani Renacie Grzybowskiej i Panu Dariuszowi Sikorze oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Udział naszej drużyny w rajdzie w części został sfinansowany ze środków, które uzyskaliśmy z Gminy Miejskiej Biała Podlaska.

© 2009-2016 PTSM Oddział w Białej Podlaskiej. Wszystkie prawa zastrzeżone.
strona odwiedzona 88907 razy